Täna lõppes Saaremaal Eesti meistri- ja karikavõistluste teine etapp, Enduro GP Estonia, kus päeva kiireima aja 36.20,5 sõitis taas kolmekordne maailmameister Eero Remes.

Enduro GP Estonia teisel võistluspäeval läbisid osalejad kaks 80-kilomeetrist ringi, millel oli kaks enduro-, üks krossi- ja üks ekstreemne publikukatse Kuressaare kesklinnas.

“Rajad läksid teisel päeval mõnusalt auku ja raskeks, nagu peab,” ütles võistluse peakohtunik Tamo Toodo. “Aga sõitjatel olid ikka näod naerul. Kõik võistluspäevad õnnestusid ja sujusid hästi. Saime ka palju kogemusi, mida tuleval aastal enduro MM-i korraldades paremini teha,” lisas ta.

Remes võttis lisaks üldvõidule esikoha ka klassis E 1, edestades kaasmaalasi Roni Salini (Husqvarna) ja Jarkko Tyni (TM).

Remese meeskonnakaaslane Johansson MPE Racingust Priit Biene (RedMoto Racing, Yamaha) oli soomlase Eemil Pohjola (Honda) järel ka täna E 2 klassis teine. “Rajad läksid tänase päevaga väga auku,” ütles Biene. “Pingutasin, et olla oma koha peal ja hoidsin normaalset hoogu, aga hullu panema ei hakanud.” E 2 klassis oli kolmas Eetu Puhakainen (TM).

Klassis E 3 pressis oli esikolmik ka täna Antti Hänninen (Soome, Husqvarna), Elary Talu (Sõmerpalu MK, KTM) ja Ossi Halonen (Beta). 

Ülejäänud klasside võitjad: E 40+ Mika Karma (Soome, Husqvarna); E Juunior 16+ Tiitus Enjala (Soome, Yamaha); Hobi 4T Toomas Palmissaar (Pärnu Motoclub, KTM); Hobi 2T Timo Hermlin (Sõmerpalu MK, Husqvarna); V 50+ Sami Ikonen (Soome, KTM); E Women Hanna Anton (Sõmerpalu MK, Husqvarna); V 60+ Juha Piironen (Soome, KTM); Algajad 4T Sami Puhakainen (Soome, TM); Algajad 2T Nico Pirskanen (Soome, Husqvarna); Kärnataja 4T Priidik Vesi (RedMoto Racing; KTM); Kärnataja 2T Jouni Ahokas (Soome, Beta). 

Kokku osales Enduro GP Estonial ligi 100 võistlejat, neist paljud soomlased ja sõitjad Balti riikidest.

“Tahan väga kiita korraldusmeeskonda, kes on võistluse toimumise nimel siin Saaremaal nädal aega pingutanud,” ütles Enduro GP Estonia peakorraldaja Veiko Biene. “Samuti tänan südamest Saaremaa valda toetuse ja saarlasi mõistva suhtumise eest.” Enduro Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp toimus Saaremaal esmakordselt ning suur osa võistluse melust nagu osalejate avaparaad ja autasustamine toimus otse Kuressaare kesklinnas.

Enduro maailmameistrivõistluste etapp toimub Saaremaal 2021. aastal.

Foto autor: Raido Kull